Download
Amsterdam,
31
augustus
2026
|
07:00
Europe/Amsterdam

Bekende Nederlanders trappen KWF Collecteweek af

Vandaag geven cabaretier Jörgen Raymann, journalist Roelof Hemmen, 'augurkenkoning' Oos Kesbeke en youtuber Sean Demmers het startsein voor de Collecteweek van KWF Kankerbestrijding. Op het Amstelveld in Amsterdam vragen ze bezoekers geld te doneren voor iedereen die leeft met en na kanker. De Collecteweek is onderdeel van De week tegen kanker van KWF.  

Bijna iedereen kent wel iemand met kanker of die kanker heeft gehad. Zo krijgt één op de twee Nederlanders ooit te maken met de ziekte, en horen jaarlijks bijna 135 duizend mensen dat ze kanker hebben. “Met de Collecteweek halen we geld op voor kankeronderzoek en laten we zien dat niemand er alleen voor staat. We zijn dankbaar dat Jörgen Raymann, Roelof Hemmen, Oos Kesbeke en Sean Demmers zich hiervoor willen hardmaken. Zij weten uit eigen ervaring wat de impact van kanker is. Dat zij hun verhaal en betrokkenheid willen inzetten voor KWF betekent veel voor ons,” zegt KWF-directeur Dorine Manson. De collecteactie is ook meteen de aftrap van de landelijke Collecteweek waarbij tienduizenden vrijwilligers met een QR-code langs de deuren gaan.

Doek signeren ‘voor wie geef jij’

Tijdens de collecteactie op het Amstelveld kunnen bezoekers een groot doek met een hart erop signeren met de naam van degene voor wie zij doneren. "KWF is tegen kanker. Maar we zijn vooral vóór het leven. Zodat iedereen het leven zoveel mogelijk kan leven. Of je nu kanker hebt of iemand in je omgeving kent met kanker. Daarom vragen we de naam op te schrijven voor wie jij geeft," aldus Manson. Het doek was gisteravond al bij de voetbalwedstrijd van Cambuur – FC Twente te zien en reist de komende week verder door Nederland.

NPO Radio 2 Wensweek

Ook NPO Radio 2 staat deze week opnieuw in het teken van KWF met de Wensweek. Luisteraars die geraakt zijn door kanker kunnen een bijzondere wens insturen, die gedurende de week in vervulling wordt gebracht. Elke dag wordt afgesloten met liveoptredens van verschillende artiesten.

Meer steun is hard nodig

Met de steun van donateurs, collectanten en partners maakt KWF onderzoek, zorg en ondersteuning mogelijk voor iedereen die geraakt wordt door kanker. Jaarlijks financiert KWF honderden onderzoeken die bijdragen aan het beter begrijpen, voorkomen, eerder opsporen en behandelen van kanker. Ook zetten deze projecten zich in voor een betere kwaliteit van leven voor mensen met en na kanker, ook in de laatste levensfase